Ενωμένος ο Άρης στο πλευρό του «Μητσάρα» - Παρών και ο Γκάλης
Ο Νίκος Γκάλης συγκινήθηκε από την μάχη ζωής που δίνει ένας 24χρονος φίλαθλος του Άρη🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/f929399f-5c92-4e9b-b4cf-23b38533fd98.jpg)
Χαρακτήρα παναρειανού καλέσματος απέκτησε το αυριανό (20/2) φιλικό παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για τις 6 μ.μ. στο Αλεξάνδρειο μεταξύ της αντρικής ομάδας του Άρη και του Ερμή Λαγκαδά με στόχο την οικονομική ενίσχυση ενός 24χρονου οπαδού των κιτρίνων.
Το «παρών» μεταξύ άλλων θα δώσει κι ο Νίκος Γκάλης, που συγκινήθηκε από την μάχη ζωής που δίνει τα τελευταία δυο χρόνια ο Δημήτρης, (ο οποίος ενεπλάκη ως συνεπιβάτης σε αυτοκινητικό ατύχημα),δηλώνοντας άμεσα συμμετοχή στην προσπάθεια που καταβάλει ο σύλλογος με στόχο την συγκέντρωση χρημάτων.
Σχεδόν σε κάθε εντός αλλά και εκτός έδρας παιχνίδι οπαδοί του Άρη αναρτούν πανό στέλνοντας το δικό τους μήνυμα στον Δημήτρη ο οποίος κατάγεται από την περιοχή του Λαγκαδά («σε περιμένουμε Μητσάρα μαχητή») με στόχο να του δώσουν δύναμη και κουράγιο να συνεχίσει τον αγώνα του.
«Ο Δημήτρης βρίσκεται σε κέντρο αποκατάστασης. Τα έξοδα είναι πολλά και ο ασφαλιστικός φορέας ενημέρωσε πως δεν μπορεί να συνεχίσει να καταβάλλει το κόστος», εξηγούν στον Άρη για το πρόβλημα που ανέκυψε. Έξω από το Αλεξάνδρειο αύριο θα διατίθενται κουπόνια ενίσχυσης από 5 ευρώ.
Πρόγνωση Μαρουσάκη: Κορυφώνεται ο καύσωνας με 43αρια - Ποιες περιοχές θα χτυπήσουν «κόκκινο»
Αντιδράσεις βουλευτών της ΝΔ στο διορισμό Φουντεδάκη στην Αρχή Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής – Ματαιώθηκε η ακρόαση
Κύκλωμα εκβιαστών: Ο «Αρκούδος» και οι τρεις υπαρχηγοί του - Το βαρύ κατηγορητήριο σε βάρος των μελών της συμμορίας
Αμερικανίδα «εκτέλεσε» τον εθνικό ύμνο των ΗΠΑ και σόκαρε το κοινό – Είπε πως ήταν μεθυσμένη
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr