Ο Σύλλογος Ατόμων με αναπηρία «Άτλας» διοργανώνει Φιλανθρωπικό αγώνα μπάσκετ - Συμμετέχουν Παραολυμπιονίκες και κορυφαίοι μπασκετμπολίστες
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
Ο Αθλητικός Σύλλογος Ατόμων με αναπηρία «Άτλας» δημιουργήθηκε στους κόλπους του Πανελληνίου Συλλόγου Παραπληγικών με σκοπό την άθληση, την αποκατάσταση των μελών του και την επισιτιστική μέριμνά τους.
Στην προσπάθεια αναβάθμισης / ενίσχυσης του έργου των μελών του Συλλόγου και με την ευκαιρία συμπλήρωσης 10 ετών διαρκούς παρουσίας και δράσης θα πραγματοποιηθεί η διοργάνωση ενός Φιλανθρωπικού - Επετειακού αγώνα καλαθοσφαίρισης με τη συμμετοχή των παραολυμπιονικών και κορυφαίων καλαθοσφαιριστών της Ελλάδας όπως οι κ.κ. Παναγιώτης Γιαννάκης, Δημήτρης Διαμαντίδης, Δήμος Ντικούδης, Κώστας Τσαρταρής, Δημήτρης Παπανικολάου κ.ά, με σκοπό την συγκέντρωση της οικονομικής βοήθειας που απαιτείται για την αγορά αγωνιστικών αμαξιδίων.
Στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στις 16 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 18:30 μ.μ στο Κλειστό Γήπεδο Π.Φαλήρου «Σοφία Μπεφόν», θα παρευρεθούν σημαντικές προσωπικότητες του πολιτικού και αθλητικού χώρου, για να τιμήσουν τον αγώνα των αθλητών - ηρώων της ζωής.
Τη διοργάνωση της εκδήλωσης έχει αναλάβει η εταιρία SKCongress με συνδιοργανωτές το Δήμο Παλαιού Φαλήρου και την Iasys Clinic
Δίνουμε όλοι το παρόν και γινόμαστε ένα… εκείνη τη μέρα!
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr