Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Αγκαλιά με την ελληνική σημαία η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη τερμάτισε 22η στα 20 χλμ. βάδην
Συγκινημένη η σπουδαία Ελληνίδα βαδίστρια στην τρίτη της παρουσία σε Ολυμπιακούς Αγώνες μετά το Ρίο και το Τόκιο🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Intime](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/ef4afe06-61a4-4d95-a58a-6bbe525db834.jpg)
Η Αντιγόνη Ντρισμπίωτη έδωσε έναν μεγάλο αγώνα και τερμάτισε 22η στα 20 χλμ. βάδην στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024. Η 40χρονη βαδίστρια έφτασε στη γραμμή τερματισμού αγκαλιά με την ελληνική σημαία και καταχειροκροτούμενη απ' τους Έλληνες που βρίσκονταν κατά μήκος της διαδρομής. Μάλιστα φτάνοντας στο τέλος έκανε μια βαθιά υπόκληση...
Η σημαιοφόρος της Ελλάδας στην τελετή έναρξης έκανε μεγάλη προσπάθεια σε μία χρονιά με δυσκολίες στην προετοιμασία της, όπως έχει δηλώσει στο πρόσφατο παρελθόν. Η Ντρισμπιώτη κάλυψε την απόσταση σε χρόνο 1:31:33, επίδοση που αποτελεί την καλύτερή της κατά την τρέχουσα σεζόν. Η Ντρισμπιώτη στην τρίτη της παρουσία σε Ολυμπιακούς Αγώνες τερμάτισε 8η στο Τόκιο και 15η στο Ρίο.
Λίγο πριν από την εκκίνηση, η σπουδαία Ελληνίδα βαδίστρια ήταν συγκινημένη και δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυα της στους τελευταίους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της.
Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κινέζα Τζιαγιού Γιανγκ με χρόνο 1:25.54. Το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Ισπανίδα Μαρία Πέρεζ και το χάλκινο η Αυστραλή Τζέμινα Μόνταγκ.
Η εκκίνηση της κούρσας
Αποκαλύψεις των Νew York Times για τον θάνατο του Ισμαήλ Χανίγια: Τηλεχειριζόμενη βόμβα χτύπησε τον ηγέτη της Χαμάς
Αινιγματική ανάρτηση Γεράσιμου Παπαδόπουλου για «σεισμική άπνοια» στην Ελλάδα: «Συσσωρεύεται ενέργεια»
Οι μαύροι καπνοί από τη φωτιά στην Εύβοια σκέπασαν τον ουρανό της Αθήνας - SOS για τους γιγατόνους άνθρακα
Σάλος και αντιδράσεις με την μποξέρ που αποχώρησε γιατί έπαιζε κόντρα σε intersex πυγμάχο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr